Capstan Trophy

Felpham Sailing Club

Capstan Trophy

Overall

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 53, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY R11
15-07-20
R12
22-07-20
R13
29-07-20
R14, R8 & Portfield Peugeot Challenge Cup
05-08-20
R15
12-08-20
Total Nett
1st FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033 (5.0) (7.0) 1.0 3.0 1.0 17.0 5.0
2nd FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065 (22.0 OCS) 1.0 (6.0) 4.0 2.0 35.0 7.0
3rd FAST Blaze 808 Martin Gillam   1033 1.0 (20.0) 7.0 1.0 (54.0 DNC) 83.0 9.0
4th FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077 (10.0) 4.0 2.0 (5.0) 5.0 26.0 11.0
5th FAST RS 600 800 Tim Cutsforth   920 (54.0 DNC) 2.0 3.0 7.0 (54.0 DNC) 120.0 12.0
6th FAST Aero 7 2839 Richard Bentley   1065 2.0 6.0 (54.0 DNC) (13.0) 4.0 79.0 12.0
7th FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033 7.0 5.0 (11.0) (30.0 DNF) 3.0 56.0 15.0
8th FAST LASER 212661 Ollie Lewis   1100 (54.0 DNC) 8.0 5.0 (10.0) 6.0 83.0 19.0
9th FAST SOLO 4812 David Maltby   1142 4.0 (13.0) 8.0 8.0 (54.0 DNC) 87.0 20.0
10th FAST Blaze 786 Richard Ganley   1033 3.0 9.0 (54.0 DNC) 9.0 (54.0 DNC) 129.0 21.0
11th SLOW Topper 44477 Josh James   1365 (21.0) 11.0 9.0 (54.0 DNC) 9.0 104.0 29.0
12th SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208 (16.0) 10.0 12.0 (20.0) 8.0 66.0 30.0
13th FAST RS 200 1558 Abi Bentley Jack Simmons 1046 14.0 (19.0) 15.0 6.0 (54.0 DNC) 108.0 35.0
14th FAST RS AERO 9 1675 Chris Whitney   1014 13.0 (18.0) 10.0 12.0 (54.0 DNC) 107.0 35.0
15th FAST PHANTOM 1320 Paul Miller   1004 6.0 14.0 (27.0 OCS) 16.0 (54.0 DNC) 117.0 36.0
16th SLOW BYTE CI 3587 Paula Bentley   1215 12.0 (26.0) (54.0 DNC) 19.0 7.0 118.0 38.0
17th SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365 20.0 (28.0) 20.0 (29.0) 10.0 107.0 50.0
18th FAST SOLO 5773 Ian King   1142 (54.0 DNC) 24.0 16.0 15.0 (54.0 DNC) 163.0 55.0
19th FAST RS AERO 5 2952 Catherine Hemsley   1136 (54.0 DNC) 17.0 19.0 22.0 (54.0 DNC) 166.0 58.0
20th FAST SOLO 5691 Guy Mayger   1142 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 4.0 2.0 54.0 DNC 168.0 60.0
21st SLOW Topper 31695 Fin Geri   1365 (54.0 DNC) 16.0 27.0 DNF 17.0 (54.0 DNC) 168.0 60.0
22nd SLOW Pico 5192 Sean Hull   1330 15.0 30.0 DNF 18.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 171.0 63.0
23rd SLOW LASER 4.7 151426 Andy Lynn   1208 (54.0 DNC) 25.0 17.0 25.0 (54.0 DNC) 175.0 67.0
24th FAST LASER 160919 Simon Strong   1100 18.0 27.0 23.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 176.0 68.0
25th FAST LASER 12059 Richard Towse   1100 (54.0 DNC) 22.0 22.0 26.0 (54.0 DNC) 178.0 70.0
26th SLOW LASER 4.7 52396 Amanda Anderson   1208 19.0 (54.0 DNC) 27.0 OCS 27.0 (54.0 DNC) 181.0 73.0
27th FAST Aero 7 3180 Roger Belton   1065 8.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 14.0 54.0 DNC 184.0 76.0
28th FAST LASER 140077 Andy Wilkinson   1100 (54.0 DNC) 15.0 14.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 191.0 83.0
29th FAST Aero 7 1302 Toby Lloyd   1065 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 13.0 18.0 54.0 DNC 193.0 85.0
30th FAST SOLO 3908 Simon Howell   1142 (54.0 DNC) 29.0 21.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 212.0 104.0
31st FAST SUPERNOVA 1110 Andy Conway   1077 (54.0 DNC) 3.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 219.0 111.0
32nd FAST LASER 152812 Dylan Collier   1100 9.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 225.0 117.0
33rd FAST Aero 7 1413 Roshan Verghese   1065 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 11.0 54.0 DNC 227.0 119.0
34th SLOW RS FEVA XL 117? Tom Twist   1244 11.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 227.0 119.0
35th FAST Laser Radial 91221 Alice Serna   1147 (54.0 DNC) 12.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 228.0 120.0
36th FAST Aero 7 1302 Suzie Lloyd   1065 17.0 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 233.0 125.0
37th FAST SOLUTION 431 Tony Lord   1092 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 21.0 54.0 DNC 237.0 129.0
38th SLOW Topper 46076 Oliver Wattam   1365 (54.0 DNC) 21.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 237.0 129.0
39th FAST Laser Radial 160576 Brett Compton   1147 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 23.0 54.0 DNC 239.0 131.0
40th FAST Laser Radial 172782 Sebastian Wattam   1147 (54.0 DNC) 23.0 (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 239.0 131.0
41st FAST LASER 177520 Russell Penfold   1100 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 24.0 54.0 DNC 240.0 132.0
42nd FAST Laser Radial 179735 Josh Wilkinson   1147 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 27.0 OCS 54.0 DNC 54.0 DNC 243.0 135.0
43rd FAST SOLUTION 457 Bill Brooks   1092 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 28.0 54.0 DNC 244.0 136.0
44th FAST LASER 8318 Richard Littleproud   1100 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST LASER 35 Toby Pelling   1100 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th SLOW FUSION 14 Henry Long   1300 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST SOLO 5568 Paul Hemsley   1142 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST SOLO 5026 Mike Pelling   1142 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th SLOW Byte C1 3710 Marie Aldous   1215 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th SLOW FUSION 11 Sarah Long   1300 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST SOLO 4320 Andrew Riley   1142 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST DEVOTI D-ZERO 115 Callum Aldous   1029 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0
44th FAST DEVOTI D-ZERO 201 Mark Aldous   1029 (54.0 DNC) (54.0 DNC) 54.0 DNC 54.0 DNC 54.0 DNC 270.0 162.0

R11 - 15-07-20 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 FAST Blaze 808 Martin Gillam   1033   41:27 4 0:40:08 0:00:00 1033 1.0
2 FAST Aero 7 2839 Richard Bentley   1065   44:37 4 0:41:54 0:01:53 1111.918 2.0
3 FAST Blaze 786 Richard Ganley   1033   43:51 4 0:42:27 0:02:24 1092.812 3.0
4 FAST SOLO 4812 David Maltby   1142   50:46 4 0:44:27 0:04:57 1265.186 4.0
5 FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033   46:02 4 0:44:34 0:04:35 1147.224 5.0
6 FAST PHANTOM 1320 Paul Miller   1004   45:10 4 0:44:59 0:04:53 1125.625 6.0
7 FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033   46:36 4 0:45:07 0:05:09 1161.346 7.0
8 FAST Aero 7 3180 Roger Belton   1065   48:23 4 0:45:26 0:05:39 1205.79 8.0
9 FAST LASER 152812 Dylan Collier   1100   51:13 4 0:46:34 0:07:05 1276.401 9.0
10 FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077   50:49 4 0:47:11 0:07:36 1266.432 10.0
11 SLOW RS FEVA XL 117? Tom Twist   1244   44:04 3 0:47:14 0:06:38 1464.282 11.0
12 SLOW BYTE CI 3587 Paula Bentley   1215   43:19 3 0:47:32 0:06:45 1439.36 12.0
13 FAST RS AERO 9 1675 Chris Whitney   1014   48:32 4 0:47:52 0:07:51 1209.528 13.0
14 FAST RS 200 1558 Abi Bentley Jack Simmons 1046   50:05 4 0:47:53 0:08:07 1248.156 14.0
15 SLOW Pico 5192 Sean Hull   1330   48:41 3 0:48:48 0:08:39 1617.688 15.0
16 SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208   44:20 3 0:48:56 0:07:59 1473.143 16.0
17 FAST Aero 7 1302 Suzie Lloyd   1065   52:12 4 0:49:01 0:09:28 1300.907 17.0
18 FAST LASER 160919 Simon Strong   1100   43:10 3 0:52:19 0:10:04 1434.376 18.0
19 SLOW LASER 4.7 52396 Amanda Anderson   1208   51:38 3 0:56:59 0:15:17 1715.713 19.0
20 SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365   20:58 1 1:01:26 0:07:16 2090.091 20.0
21 SLOW Topper 44477 Josh James   1365   23:45 1 1:09:36 0:10:03 2367.551 21.0
22 FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065   OCS         22.0

R12 - 22-07-20 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065   62:18 6 0:58:30 0:00:00 1065 1.0
2 FAST RS 600 800 Tim Cutsforth   920   53:50 6 0:58:31 0:00:01 920.265 2.0
3 FAST SUPERNOVA 1110 Andy Conway   1077   64:12 6 0:59:37 0:01:12 1097.48 3.0
4 FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077   64:15 6 0:59:39 0:01:15 1098.335 4.0
5 FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033   62:42 6 1:00:42 0:02:16 1071.838 5.0
6 FAST Aero 7 2839 Richard Bentley   1065   64:42 6 1:00:45 0:02:24 1106.027 6.0
7 FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033   62:56 6 1:00:55 0:02:30 1075.827 7.0
8 FAST LASER 212661 Ollie Lewis   1100   56:02 5 1:01:08 0:02:25 1149.448 8.0
9 FAST Blaze 786 Richard Ganley   1033   63:12 6 1:01:11 0:02:46 1080.385 9.0
10 SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208   61:44 5 1:01:19 0:02:51 1266.376 10.0
11 SLOW Topper 44477 Josh James   1365   56:30 4 1:02:05 0:03:16 1448.776 11.0
12 FAST Laser Radial 91221 Alice Serna   1147   59:27 5 1:02:12 0:03:32 1219.536 12.0
13 FAST SOLO 4812 David Maltby   1142   59:30 5 1:02:31 0:03:50 1220.562 13.0
14 FAST PHANTOM 1320 Paul Miller   1004   63:04 6 1:02:49 0:04:20 1078.106 14.0
15 FAST LASER 140077 Andy Wilkinson   1100   57:39 5 1:02:53 0:04:02 1182.612 15.0
16 SLOW Topper 31695 Fin Geri   1365   57:14 4 1:02:54 0:04:00 1467.58 16.0
17 FAST RS AERO 5 2952 Catherine Hemsley   1136   60:00 5 1:03:23 0:04:37 1230.819 17.0
18 FAST RS AERO 9 1675 Chris Whitney   1014   64:28 6 1:03:35 0:05:09 1102.039 18.0
19 FAST RS 200 1558 Abi Bentley Jack Simmons 1046   55:27 5 1:03:37 0:04:28 1137.482 19.0
20 FAST Blaze 808 Martin Gillam   1033   55:33 5 1:04:32 0:05:12 1139.533 20.0
21 SLOW Topper 46076 Oliver Wattam   1365   59:10 4 1:05:01 0:05:56 1517.155 21.0
22 FAST LASER 12059 Richard Towse   1100   60:11 5 1:05:39 0:06:34 1234.579 22.0
23 FAST Laser Radial 172782 Sebastian Wattam   1147   62:46 5 1:05:40 0:06:51 1287.573 23.0
24 FAST SOLO 5773 Ian King   1142   63:25 5 1:06:38 0:07:45 1300.907 24.0
25 SLOW LASER 4.7 151426 Andy Lynn   1208   67:19 5 1:06:52 0:08:26 1380.91 25.0
26 SLOW BYTE CI 3587 Paula Bentley   1215   67:58 5 1:07:08 0:08:44 1394.244 26.0
27 FAST LASER 160919 Simon Strong   1100   65:29 5 1:11:26 0:11:52 1343.302 27.0
28 SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365   67:08 4 1:13:46 0:13:54 1721.437 28.0
29 FAST SOLO 3908 Simon Howell   1142   56:15 4 1:13:53 0:11:43 1442.366 29.0
30 SLOW Pico 5192 Sean Hull   1330   DNF         30.0

R13 - 29-07-20 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033   47:00 4 0:56:52 0:00:00 1033 1.0
2 FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077   49:42 4 0:57:41 0:00:42 1092.343 2.0
3 FAST RS 600 800 Tim Cutsforth   920   53:05 5 0:57:42 0:00:46 933.363 3.0
4 FAST SOLO 5691 Guy Mayger   1142   53:14 4 0:58:16 0:01:16 1170.001 4.0
5 FAST LASER 212661 Ollie Lewis   1100   52:04 4 0:59:10 0:02:01 1144.359 5.0
6 FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065   50:34 4 0:59:21 0:02:07 1111.391 6.0
7 FAST Blaze 808 Martin Gillam   1033   49:07 4 0:59:26 0:02:07 1079.522 7.0
8 FAST SOLO 4812 David Maltby   1142   55:00 4 1:00:12 0:03:02 1208.83 8.0
9 SLOW Topper 44477 Josh James   1365   49:36 3 1:00:34 0:03:01 1453.526 9.0
10 FAST RS AERO 9 1675 Chris Whitney   1014   49:27 4 1:00:58 0:03:19 1086.848 10.0
11 FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033   50:30 4 1:01:07 0:03:30 1109.926 11.0
12 SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208   44:48 3 1:01:49 0:03:35 1312.862 12.0
13 FAST Aero 7 1302 Toby Lloyd   1065   52:42 4 1:01:51 0:04:15 1158.279 13.0
14 FAST LASER 140077 Andy Wilkinson   1100   54:30 4 1:01:56 0:04:27 1197.84 14.0
15 FAST RS 200 1558 Abi Bentley Jack Simmons 1046   51:51 4 1:01:58 0:04:16 1139.597 15.0
16 FAST SOLO 5773 Ian King   1142   57:20 4 1:02:45 0:05:22 1260.113 16.0
17 SLOW LASER 4.7 151426 Andy Lynn   1208   30:44 2 1:03:36 0:03:15 1350.959 17.0
18 SLOW Pico 5192 Sean Hull   1330   51:03 3 1:03:58 0:05:40 1496.018 18.0
19 FAST RS AERO 5 2952 Catherine Hemsley   1136   58:26 4 1:04:18 0:06:45 1284.29 19.0
20 SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365   36:09 2 1:06:13 0:05:06 1589.062 20.0
21 FAST SOLO 3908 Simon Howell   1142   45:59 3 1:07:07 0:07:01 1347.54 21.0
22 FAST LASER 12059 Richard Towse   1100   45:17 3 1:08:37 0:07:45 1327.026 22.0
23 FAST LASER 160919 Simon Strong   1100   45:30 3 1:08:56 0:07:58 1333.376 23.0
24 FAST PHANTOM 1320 Paul Miller   1004   OCS         27.0
24 SLOW Topper 31695 Fin Geri   1365   DNF         27.0
24 SLOW LASER 4.7 52396 Amanda Anderson   1208   OCS         27.0
24 FAST Laser Radial 179735 Josh Wilkinson   1147   OCS         27.0

R14, R8 & Portfield Peugeot Challenge Cup - 05-08-20 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 FAST Blaze 808 Martin Gillam   1033   52:12 3 0:50:32 0:00:00 1033 1.0
2 FAST SOLO 5691 Guy Mayger   1142   57:57 3 0:50:45 0:00:15 1146.788 2.0
3 FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033   53:54 3 0:52:11 0:01:42 1066.642 3.0
4 FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065   55:42 3 0:52:18 0:01:53 1102.262 4.0
5 FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077   56:23 3 0:52:21 0:01:58 1115.785 5.0
6 FAST RS 200 1558 Abi Bentley Jack Simmons 1046   54:56 3 0:52:31 0:02:05 1087.091 6.0
7 FAST RS 600 800 Tim Cutsforth   920   49:01 3 0:53:17 0:02:32 970.004 7.0
8 FAST SOLO 4812 David Maltby   1142   60:53 3 0:53:19 0:03:11 1204.837 8.0
9 FAST Blaze 786 Richard Ganley   1033   55:41 3 0:53:54 0:03:29 1101.933 9.0
10 FAST LASER 212661 Ollie Lewis   1100   59:36 3 0:54:11 0:04:01 1179.441 10.0
11 FAST Aero 7 1413 Roshan Verghese   1065   58:09 3 0:54:36 0:04:20 1150.746 11.0
12 FAST RS AERO 9 1675 Chris Whitney   1014   55:34 3 0:54:48 0:04:20 1099.624 12.0
13 FAST Aero 7 2839 Richard Bentley   1065   59:01 3 0:55:25 0:05:12 1167.897 13.0
14 FAST Aero 7 3180 Roger Belton   1065   59:34 3 0:55:56 0:05:45 1178.781 14.0
15 FAST SOLO 5773 Ian King   1142   43:15 2 0:56:48 0:04:47 1283.829 15.0
16 FAST PHANTOM 1320 Paul Miller   1004   57:24 3 0:57:10 0:06:40 1135.904 16.0
17 SLOW Topper 31695 Fin Geri   1365   52:05 2 0:57:14 0:06:06 1546.037 17.0
18 FAST Aero 7 1302 Toby Lloyd   1065   61:00 3 0:57:17 0:07:11 1207.146 18.0
19 SLOW BYTE CI 3587 Paula Bentley   1215   46:40 2 0:57:37 0:05:44 1385.249 19.0
20 SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208   47:46 2 0:59:19 0:07:04 1417.901 20.0
21 FAST SOLUTION 431 Tony Lord   1092   43:16 2 0:59:26 0:06:29 1284.324 21.0
22 FAST RS AERO 5 2952 Catherine Hemsley   1136   45:18 2 0:59:49 0:07:02 1344.681 22.0
23 FAST Laser Radial 160576 Brett Compton   1147   46:56 2 1:01:23 0:08:18 1393.165 23.0
24 FAST LASER 177520 Russell Penfold   1100   45:36 2 1:02:11 0:08:33 1353.586 24.0
25 SLOW LASER 4.7 151426 Andy Lynn   1208   50:33 2 1:02:46 0:09:51 1500.522 25.0
26 FAST LASER 12059 Richard Towse   1100   46:43 2 1:03:42 0:09:40 1386.733 26.0
27 SLOW LASER 4.7 52396 Amanda Anderson   1208   52:06 2 1:04:42 0:11:24 1546.532 27.0
28 FAST SOLUTION 457 Bill Brooks   1092   47:38 2 1:05:26 0:10:51 1413.943 28.0
29 SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365   36:21 1 1:19:53 0:13:21 2158.02 29.0
30 FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033   DNF         30.0

R15 - 12-08-20 at 19:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 FAST Blaze 773 Ross Fisher   1033   37:24 5 0:36:12 0:00:00 1033 1.0
2 FAST Aero 7 2415 Jack Miller   1065   38:49 5 0:36:27 0:00:15 1072.129 2.0
3 FAST Blaze 783 Mark Phillips   1033   38:01 5 0:36:48 0:00:37 1050.033 3.0
4 FAST Aero 7 2839 Richard Bentley   1065   39:34 5 0:37:09 0:01:00 1092.844 4.0
5 FAST SUPERNOVA 1080 James Gerwat   1077   40:02 5 0:37:10 0:01:02 1105.734 5.0
6 FAST LASER 212661 Ollie Lewis   1100   41:02 5 0:37:18 0:01:12 1133.354 6.0
7 SLOW BYTE CI 3587 Paula Bentley   1215   37:59 4 0:39:05 0:02:48 1311.39 7.0
8 SLOW LASER 4.7 195244 Josie Kelly   1208   37:50 4 0:39:09 0:02:51 1306.211 8.0
9 SLOW Topper 44477 Josh James   1365   43:09 4 0:39:31 0:03:37 1489.771 9.0
10 SLOW Topper 33190 Emily Climpson   1365   33:51 3 0:41:20 0:04:12 1558.246 10.0



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com